background

Yerinde Halı Yıkama

>
Yerinde Halı Yıkama

Halılar günümüz çağında yaşam alanlarımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Sürekli kullandığımız halıların temizliği de son derece önemlidir. Bazı halıların yerinden kaldırılması istemeyiz ya da yerinden kaldırılması mümkün değildir. Yerinden kaldırılamayan halılar kirlenmeye başladığı zamanda halıları yıkatmak için bir arayış içerisine gireriz. Yerinde halı yıkama yapan profesyonel bir ekibe ihtiyaç duyarız. Yerinde halı yıkama ihtiyacınız olduğu takdirde Bursa İnegöl geneli servis hizmeti sağlayan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yerinde halı yıkama yöntemleri halının kullanım yoğunluğuna, kirlilik oranına göre değişiklik gösterebilir. En sık tercih edilen yöntemler şunlardır: buharla yıkama, şampuanlama, kuru temizleme, köpükle yıkama, bonnet ile temizleme. Halılarınızın hangi yöntemler yıkanacak olursa olsun halı yıkama firmamız işleme ilk olarak halılarınızın elektrikli süpürgesi ile süpürmeyle başlar.

Yerinde halı yıkama yöntemlerinden belki de en az etkili olanı şampuanlama ile yapılan temizleme yöntemidir. Halınıza halı yıkama makinası ile özel şampuan uygulanır. Daha sonra halıdaki şampuan vakumlara yardımıyla halıdan çekilir. Bu yıkama yönteminin en büyük avantajı yıkamada kullanılan şampuan, parfüm gibi yardımcıların etrafa hoş koku yaymasıdır. Ancak bu yöntemde derinlemesine bir temizlik yapılmadığından etkisi de sınırlıdır.

En etkili halı temizleme yöntemlerinden birisi buharlı yerinde halı yıkamadır. Halı yıkama makinaları yardımı ile sıcak su şampuan karışımı bir çözelti halı içine yerleştirilir. Bu işlem sonrası halının içindeki karışım güçlü bir makine yardımı ile çekilir. Bu makina halının içindeki kiri ve mikrobu olabildiğince yerinden söker. Halı temiz ve güzel kokulu bir halde teslim edilir.

Kuru halı temizleme yöntemi en ideal ve avantajlı yöntemdir. Bu yöntemle yıkanan halıların kuruması beklemeye gerek kalmaz. Kiri bir mıknatıs edasıyla çeken temizleme tozuyla halı tamamen kaplanır. Tozun halıya işlemesi sonrasında toz vakum eşliğiyle çekilir. Böylelikle halı tüm kirinden arındırılmış olur.

Şampuanlama ve kuru temizlemenin ara yolu olan köpüklü yerinde yıkama yönteminde çok az su yardımıyla köpüğün halıya yapışması sağlanır. Köpüğün halıya işlendiğinden emin olduktan sonra köpük halıdan tamamen vakumlanır. İşlem sonrası halı sudan, köpükten ve kirden arınmış olur.

Bonnet yerinde halı temizleme yönteminde ise halıya kimyasal bir deterjan uygulanması ve döner temizleyici makina ve emici bir ped ile kirin sökülmesi ile gerçekleşir.


  TIKLA ARA +90 224 250 16 06   Whatsapp Mesaj

Hizmet verdiğimiz bölgeler

Bursa Yerinde Halı Yıkama, Akhisar Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Burhaniye Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Çeltikçi Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Cerrah Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Deydinler Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Hamidiye Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Hocaköy Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Huzur Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, İnegöl Yerinde Halı Yıkama, İsaören Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Kemalpaşa Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Kurşunlu Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Mahmudiye Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Mesudiye Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Ortaköy Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Osmaniye Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Şipali Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Süleymaniye Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Yenice Mahallesi Yerinde Halı Yıkama, Yeniceköy Mahallesi Yerinde Halı Yıkama
background
Halı, koltuk, perde gibi ev gereçlerinizin temizliği konusunda bize güvenin!

Uzman Ekip İle Çalışın

×
×
  2242501606   Whatsapp Mesaj

Kaydınızı bırakın, sizi arayalım

Kısa SMS olarak gönder